Projektowanie

pink_folk_logo.png

Biuro projektowe, gdzie estetyka i funkcja splatają się w spójną całość, a każdy temat traktujemy jak osobne wyzwanie i wielką przygodę, w którą za każdym razem z wielką przyjemnością zabieramy naszych Klientów.

Doceniamy ogromny wpływ, jaki swoją 150-letnią historią i działalnością wywarła słynna zakopiańska Szkoła Przemysłu Drzewnego na lokalną sztukę artystyczną i użytkową.
Tworząc nasze projekty stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość materiałów pochodzenia naturalnego:
szlachetne drewno z podhalańskich lasów | metale, kamień | szkło | kryształy Svarowskiego | wysoko gatunkowe tkaniny
Sięgamy po barwy ziemi i bogactwo natury.

Jak pracujemy?

1.
Etap pierwszy:
Na naszym pierwszym spotkaniu przede wszystkim wsłuchujemy się w potrzeby i marzenia Klienta. Jego zadowolenie to przecież cel naszej pracy. Oprócz wytycznych programowych Klienta zbieramy niezbędne materiały, czyli rzuty, plany i inne ważne dane dotyczące inwestycji.
2.
Etap drugi:
Po spotkaniu wykonujemy inwentaryzację architektoniczno-fotograficzną i rozpoczynamy proces tworzenia kilku wersji układów funkcjonalnych przestrzeni Klienta, aż do uzyskania Jego ostatecznej akceptacji.
3.
Etap trzeci:
Po uzyskaniu akceptacji układu funkcjonalnego, przechodzimy do kompletowania palety próbek materiałów, które chcemy zastosować w projekcie Klienta.

Jest to czas na pracę koncepcyjną nad stylistyką wnętrza oraz nad podstawowymi kolorami, które będą tworzyć niepowtarzalną przestrzeń naszego Inwestora. Z przyjemności podpowiadamy naszym Klientom rozwiązania i prowadzimy przez trudną sztukę wyboru.
4.
Etap czwarty:
Czas na konkrety i emocje! Przechodzimy tutaj do części najbardziej lubianej przez naszych Klientów, czyli do prezentacji projektu architektoniczno-budowlanego oraz do projektów wnętrz i mebli. Ten etap pozwala Naszym Klientom zobaczyć na własne oczy jak będzie wyglądać Ich wymarzona przestrzeń. Przenieśliśmy marzenia na papier! Jesteśmy już o krok od realizacji.

Dokładamy najwyższą staranność do wykonywanych projektów, by ułatwić Klientom wizualizację oraz wytłumaczyć proponowane rozwiązania i ewentualnie nanieść korekty.
5.
Etap piąty:
To czas i miejsce poświęcone dla branżystów. Projekty poszczególnych etapów inwestycji (elektryka, projekty wodno-kanalizacyjne, klimatyzacja, wentylacja, sufity, ściany, posadzki.)

Tutaj też dołączamy projekty wszystkich detali architektonicznych mebli i specyfikację materiałową.
6.
Etap szósty:
Przechodzimy od planów do rzeczywistości! Zaczynamy budowę!

W tym miejscu proponujemy rozwiązanie współpracy na zasadzie nadzoru inwestorskiego lub zastępczego. Wybór należy do naszego Klienta.

Możemy wspomagać Inwestora kontrolą stanu prac i zgodności z dokumentacją techniczną lub w całości przejąć obowiązki Klienta.

W każdym z powyższych przypadku pracujemy wyłącznie zgodnie ze sztuką architektoniczną,
poszanowaniem przepisów prawa budowlanego i Sanepidu.
Nie boimy się niekonwencjonalnych pomysłów. Lubimy kreatywne podejście do łączenia tradycji z nowoczesnością, a szacunek dla dziedzictwa Szkoły Przemysłu Drzewnego i niekłamana miłość do czystej formy współczesnej to nasz znak rozpoznawczy.

Zapraszamy do kontaktu